Who we are

Din anul 2008, Asociaţia Montană Carpaţi reunește iubitori ai muntelui şi ai naturii.

Prin intermediul activităților organizate ne dorim să schimbăm percepția oamenilor asupra mediului înconjurător, să-i determinăm să fie mai atenți și mai responsabili:

• îmbunătățim infrastructura turistică montană prin (re)marcarea traseelor montane pierdute sau distruse
  • organizăm ture și ateliere de inițiere în mersul pe munte, prim ajutor, schi, alpinism și escaladă
  • organizăm programe de educație montană pentru a inspira copiilor dar și adulților pasiunea pentru natură și mișcare în aer liber

Astfel, muntele va fi descoperit și înțeles ca o plăcere pentru ochi, o gură de aer curat pentru corp și o împlinire pentru suflet.

Mulțumim,
Asociaţia Montană Carpaţi

Completează formularul 230 pentru Asociația Montană Carpați iar noi vom reface traseele de drumeție cele mai dragi sufletului tău. Doar trimite-l la:

Str. Nicolae Titulescu, Nr. 10, Bl. 20, Sc. A, Et. 8, Ap. 31, Sect. 1, București